SEBEUVĚDOMOVÁNÍ JAKO ZÁKLAD TERAPIE

Updated: Jun 16, 2019

Sebeuvědomování vnímáme jako skutečně mistrovký základ každé úspěšné terapie. Chápeme to jako nekončící proces neustálé sebereflexe a vnitřního pozorování. Každé naše jednotlivé setkání s klientem je jako sezení před zrcadlem. V klientově situaci se odráží náš vlastní životní příběh a rezonují místa, kterých si nejsme vědomi.


Jsou případy, kdy to má vliv na naše vedení terapie a případy, kdy se v nás tato rezonance usazuje. Existují i případy, kdy tato rezonance vede k vyhoření či ztrátě efektivity naší práce. Sebeuvědomování je cesta, jak se tomu vyhnout a stát se skutečně vyzrálým terapeutem.


MindSnapshot & Evoer Nights & Best Practise


Jako klíčový nástroj pro sebeuvědomování využíváme MindSnapshot a aktivně s ním pracujeme na skupinových sezeních, kterým říkáme Evoer Night. Pravidelně tak alespoň jednou do měsíce procházíme poměrně náročným sebeuvědomovacím večerem. Zrychlujeme tak naše sebeuvědomování a v kombinaci s Best Practise workshopem obrovsky zrychlujeme naše profesní i osobní zrání.

Evoer Night je skupinový večer sebeuvědomování, v rámci kterého se využívá MindSnapshot a postupů metodologie Evoering.


Evoering je metoda osobní či skupinové terapie, která aktivně pracuje s našim podvědomím a umožňuje rychle odkrývat naše podvědomé vzorce chování a zvyšovat naši osobní či profesbí efektivitu. Její dlouhodobé používání v nás upevní naši integritu, autenticitu a angažovanost. Tato změna našeho chování se velmi pozitivně projeví v našem životě.


Best Practise je skupinový večer, kde sdílíme svoje zkušenosti z naší praxe. V rámci Ročního Výcviku a MIT Master Akademie se na těchto setkáních věnujeme i rozboru kazuistik našich případů.

Terapie jako řemeslo


V rámci rozvoje se silně opíráme o pozorování vašeho chování a vyplývající míru sebereflexe. Základem každého řemesla je znalost a související návodové kompetence. Když si tyto základní věci osvojíme, stáváme se učněm, který společně s mistrem prochází praxí, aby se stal samostatným provozovatelem řemesla. Pak přicházejí léta praxe, ve kterých si tříbíme naše schopnosti a postupně se stáváme mistry svého řemesla my sami. Začínáme mít své vlastní žáky.

Z tohoto pohledu přichází náš způsob rozvoje na řadu až v období samostatného provozování řemesla. Zrychlujeme vaše osobní i profesní zrání a přinášíme vám spokojený a klidný život.


Výměna zkušeností & rozbor kazuistik

Skupinová MindSnapshot sebereflexe

Nástroje interpersonální hygieny


To jsou základní pilíře, na kterých stavíme obsahy našich vzdělávacích témat a workshopů. MINDinTOUCH je tak intenzivní výcvik pro rozvoj vašeho mistrovství.


0 views